BAĞLANTILAR

 
 
 
 
 

 

 
6 Asırlık Devlet 6 Yılda Nasıl Yıkıldı?

                                  
                                                                  0001723347001-1.jpg

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoglu’nun yeni kitabı 6 Asırlık Devlet 6 Yılda Nasıl Yıkıldı? Nesil Yayınları arasındaki yerini alıyor.

Ebubekir Sofuoglu bu kitabında Osmanlı Devleti’ni yıkıma götüren son 6 yılı; eleştirel bir tarzda, araştırmalarla destekleyen bir üslupla kaleme alıyor. Osmanlı’nın yıkılışındaki faktörler bu kitapta derinlikli olarak irdeleniyor. Önemli incelemeler, okumalar ve tahlillerle bu kitap kıymetini ve önemini artıran bir tarzda sunuluyor.

Balkan Savaşları’nın, 31 Mart Isyanı’nın, I. Dünya Savaşı’nın Osmanlı Devleti’nin yıkılış sürecine olan etkilerini bu eserde okuyacaksınız. Osmanlı’nın yıkılışında etkili olan dış organizasyonların yanı sıra içerideki iş birlikçi faaliyetlerde bulunanlara da bu eser temas etmeden
geçmiyor.

Akla gelebilecek pek çok aykırı sorunun cevabını bu kitapta bulacaksınız. Osmanlı’yı yıkılışa götüren faktörler nelerdi? Osmanlı’nın yıkılışında etkin rol oynayan karakterler kimlerdi? Osmanlı’nın yıkılması yolunda kimler nasıl hazırlıklar yaptı? Balkan Savaşları’nın, 31 Mart Olayı’nın ve I. Dünya Savaşı’nın Osmanlı’nın yıkılışındaki etkisi nelerdi? Peki, Türkiye Cumhuriyeti de aynı sona maruz kalabilir mi?

(Tanıtım Bülteninden)


   


 

   

Sesli Kİtap
E-Kitap

sorusorma.png

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
  
Facebook'ta Biz
lütfen ziyaret edin
İstek ve Önerileriniz
Mesai Gün ve Saatleri
 

Pazartesi - Cuma:08:30/22:00
Cumartesi:08:30/17:30 
pazar ve resmi tatil günleri kapalıdır.

İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 45 kez gösterilmiştir.