T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Aksaray İl Halk Kütüphanesi

Sen Herşeydesin

                           0000000681534-1.jpg

   

Hayat aslında önemli şeyler yaşandığında başlar. Mesela doğduğunda. Veya son nefesine kadar birlikte olacağın insanı bulduğunda. Tıpkı benim de Sarah'yı bulduğum gibi. Ben de hayatımı işte o andan itibaren başlatıyorum. Henüz beş haftalık olan Mırdıl, şehirdeki boş bir arazide Sarah'yla karşılaştığında, kendisini sahiplenecek insanı bulduğunu anlamıştı. Hayatları üç yıl boyunca kahkahalar, tonbalığı, kediotu, müzik ve Mırdıl'ın vazgeçemediği rutinlerle dopdolu geçti. Sonra bir gün Sarah eve gelmedi. Mırdıl pencere pervazında tünemiş beklerken, Sarah'nın uzun zamandır eve uğramayan kızı Laura ile kocasının, ellerinde kolilerle geldiklerini gördü. Onlar daha kapıya varmadan Mırdıl hayatının sonsuza kadar değişeceğini anlamıştı... Sadece bir kedi hikâyesinde olabilecek dokunaklı, içten ve yer yer kahkaha dolu anlatımıyla Sen Her Şeydesin kaybedip bulduklarımız, iyileşme çabalarımız ve hayvan sevgisinin insan hayatındaki yerine dair sıcacık bir roman. Kucağında mırıldayan bir tüy yumağıyla uyuklamanın keyfini bilenler ve kedi milletinin neler düşündüğünü merak edenler... Mırdıl kalbinizi çalmaya geliyor.

"Gwen Cooper bir kez daha insanlar ile hayvanlar arasındaki bağa yepyeni bir ışık tutuyor. Hikâyesini öyle güzel kurmuş ki karakterlerin yaşadıkları kalp kırıklıklarını ve zaferlerini, hangi türden olurlarsa olsunlar, yürekten hissetmeden edemiyoruz."
-Time-

"Sonunda yayıncılar, kedilerin de yazabildiğini keşfetti. Kim tutar seni Mırdıl!"
-New York Times-

"Bu kitap, hem insanların hem de çok özel bir kedinin kaybedip tekrar bulduklarına dair harika bir hikâye anlatıyor. Mırdıl'ın bakış açısı, yetişkinlerin çoğu zaman gözden kaçırdığı ama çocukların hiç ıskalamadığı kadar basit ve dürüst."
-The Vancouver Sun-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 416

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Martı Yayınları