T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Aksaray İl Halk Kütüphanesi

KÜTÜPHANEMİZE E-DEVLET ÜZERİNDEN ÜYE OLABİLİRSİNİZ. AYRINTILAR İÇİN TIKLAYNIZ...

        35162271_1999744186705173_9089234319800532992_n.png


   KÜTÜPHANEMİZE ARTIK E DEVLET ÜZERİNDEN 15 YAŞ VE ÜSTÜ KİŞİLER ÜYE OLABİLMEKTEDİR. KÜTÜPHANEMİZE GELMEDEN ZAMAN VE MEKANDAN BAĞIMSIZ OLARAK ÜYE OLABİLİRSİNİZ. HABERLE İLGİLİ AYRINTILI METİN AŞAĞIDADIR.

Vatandaşlarca e-devlet platformu üzerinden yapılan “Kütüphane ön üyeliği”nin, “Kütüphane tam üyelik”e (e-üyelik) dönüştürülmesi çalışmaları tamamlanmıştır. e-devlet platformu kullanıcıları (15 yaş üstü vatandaşlar), kütüphaneye uğramadan artık e-devlet platformuüzerinden de üye olabilmektedirler. Ayrıca kayıtlı üyeler, platform üzerinden hem kütüphane değişikliği, hem de üyelik süresi uzatma işlemlerini de yapabileceklerdir.
e-devlet platformu üzerinden kayıt yapan kullanıcılardan ekstra bir belge talep edilmeyecek, form imzalatılmayacaktır.
e-devlet platformu üzerinden kayıt yapan vatandaşlara sistem üzerinden belirtilen e-posta hesaplarına OPAC (Koha kullanıcı arayüzü) kullanıcı adı ve şifreleri otomatik olarak gönderilecektir. Kullanıcı adı veya şifreleri ile ilgili sorun yaşayan vatandaşlar kütüphaneniz ile iletişime geçtiği takdirde yeni şifrelerinin üretilerek verilmesi ya da OPAC arayüzü üzerinden “şifremi unuttum” alanından bu işlemi yapabilirsiniz.

SORUN YAŞAYAN KULLANICILARIMIZ AŞAĞIDAKİ NUMARAYI MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE ARAYIP BİLGİ ALABİLİRLER.
0382 213 49 28
www.aksaraykutup.gov.tr


      BİLGİ: E-Devlet üzerinden kütüphanemize üye olabilirsiniz. Üye olurken lütfen en az 2 tane telefon numarası ilgili alana giriniz.Ayrıca lütfen sisteme fotoğrafınızı yükleyiniz. Kullanıcı adı ve şifreniz varsa kendi arayüzünüzden de sisteme fotoğraf yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak e-devlet üzerinden sisteme dahil olabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kutuphane-uyeli…